BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tuščia valtis

Šį kartą tiesiog pasidalinsiu istorija, kuri man pasirodė artima ir reikšminga. Gaila, ją tenka prisiminti gan dažniai.

Garsus dzeno meistras Lin Či pasakojo:
Jaunystėje turėjau nedidelę valtelę. Mėgau plaukioti ja ežere. Galėdavau taip valandų valandas praleisti ramioje vienatvėje.

Kartą sėdėjau užsimerkęs ir meditavau. Buvo nuostabi naktis. Iš kažkur atsiradusią valtį nešė srovė ir ji atsitrenkė į manąją. Plykstelėjo pyktis! Atmerkiau akis pasiruošęs apšaukti ramybę sutrikdžiusį žmogų, bet pamačiau, kad valtis tuščia. Mano pyktis nerado taikinio. Jam nebuvo kur dingti. Neliko nieko kita, kaip tik vėl užsimerkti ir įsižiūrėti į savąjį pyktį. Tą akimirką, kai jį pamačiau, aš žengiau pirmąjį žingsnį savajame Kelyje.

Tą tyliąją naktį aš priartėjau prie manyje esančio centro. Tuščia valtis tapo mano mokytoju. Nuo tada, jei kas bando įžeisti ir jaučiu kylantį pyktį, aš juokiuosi ir sau sakau:
- ŠI VALTIS TUŠČIA…
Aš užmerkiu akis ir keliauju į savo vidų…

Jau suvokiu, kad ši istorija per daug įsirėžė man į atmintį, nes išties, keistai įdomiai žmogus reaguoja į posakį: “tu tik tuščia valtis”. Tai ištarus supranti, kad nereikėjo įgarsinti šios minties (dar tik mokausi). Beje, ne tik populistinių įkvepiančių istorijų, bet ir įdomių, netgi panašių į mokslinius, straipsnių galima rasti psichika.eu. Mokant atrinkti šlamštą, tai šiek tiek naudingiau, nei dieną pradėti horoskopo prognoze.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Tuščia valtis”

 1.   Apsimetėlis rašo:

  Ech, kad Lietuvos vairuotojai būtų truputį budistai, nesupykčiau. Arba bent bliuzo mašinose klausytų, irgi į naudą išeitų ;)

 2.   K.Be. rašo:

  Na Tu visada buvai ramiakė, dabar bent jau aišku kokios mintys padeda tokiai išlikti. Šiaip tikėjausi paskaityt kažką iš rimtesnių tavo darbų, negražu gi slėpt tokį gėrį;) Kaip bebūtų pagarba ir sėkmės Tau, jei jos prireiks.

 3.   sapiose rašo:

  Ačiū, bet nemanau, kad čia tinkama vieta, turėtum pati suprasti kodėl. Jei po 5 metų vis dar pritarsiu savo šiandieninėms mintims, pasidalinsiu jomis ir su kitais.

 4.   MetalGearRex rašo:

  Labai geras įrašas - verčia susimąstyti.

Rašyk komentarą